Lichnov 24, třicátý ročník plus Kolo pro Adama

LICHNOVSKÁ ČTYŘIADVACÍTKA - KOLO PRO ADAMA ­- moje letošní velká srdcovka!

Pořadatelé tomu teda říkají Extrémní vytrvalostní závod a pojďme si na rovinu říct, že kdo nemá najeté objemy z mládí tak bude těžko myslet na dobrý výsledek v jakýchkoli jiných "rychlých" závodech. Čtyřiadvacítky mám ráda jednoduše proto, že je to ze všeho nejvíc hlavně o hlavě, vymýšlet taktiku, jak si rozvrhneš síly, promyslet kdy je lepší máknout a kdy si dát oraz. No a hlavně vybrat si tu správnou kategorii ;) Někdy během března na mě kamarádka Lenka vybalila, jedeš se mnou štafetu Lichnov 24hodin. No tak jo, tak mě zblbla, že jsem jí na to kývla. Štafetu jsem nikdy dřív nejela, co když se zlomím a pokazím jí výsledek... Do toho  začala na "sockách" vyskakovat výzva Kolo pro Adama spojená krom jiného právě s Lichnovem. Respektive šlo o několikadenní sérii akcí od Everestingu na Dlouhých Stráních přes cyklopřesun cca 200km do Lichnova a zakončeno 24hodinovým závodem. Nedalo mi to, zapátrala jsem a ono to všechno do sebe krásně zapadlo jako puzzle. Prostě mám ráda, když věci dávají smysl. Kolo pro Adama je totiž sportovní výzva pro všechny, kteří chtějí pomoct handikepovaným dětem k jejich cestě ke speciálním kolům. Jednoduše v téhle několikadenní akci zaplatí sponzoři 5,- za každý ujetý a nahlášený kilometr kdekoli na zeměkouli. Můj příjezd do Lichnova jako vždy a všude nemohl být bez komplikací - to bych nebyla já aby mě navigace nezatáhla až nahoru do úzkých jednosměrek pod Štramberskú Trůbu... Konečně po skoro 3 hodinách přesunu v cíli, postavit stan, projet si cvičně trať, připíchnout číslo a přidělat čip na pana Ottavia a jde se na to. Pan Ottavio, to je taky láska na první pohled, černožlutá cyklokroska od italské Bottecchia, ale o tom zase až jindy ;)Počasí bylo s 35 stupni ve stínu doslova pekelné, před svou porcí  kol jsem vždycky vlítla komplet celá v oblečení do studené sprchy a pak rychle převzít štafetu. Do hodiny bylo všechno zase suché... Muc-offácké mazadlo na prcku jsem vyplácala celé balení a zhruba od půlnoci už mi z občanky mohli klidně vymazat pohlaví :D  V noci naopak zima a mlha, že by se za ni ani Rákosníček nestyděl... Ještě, že mě napadlo nabalit sebou krom jiných i staré dobré poctivé Gacirony - nejen, že to tu mlhu propálilo, ale hlavně jsme byli dobře vidět i od zadu. Nakonec v noci se vlastně jezdilo nejlíp, minimální provoz, nikdo moc neotravoval s vykecáváním a jelo se mi fakt dobře. Nejhorší úsek pro mě byla asi první třetina po "hlavní" od Lichnova do Frenštátu - absolutní rovina kde si neodpočneš, vždycky proti větru a že to přes den byl fakt poctivý ksichťák.  V noci se naštěstí aspoň trochu uklidnil. Prostě vichr z hor jak vyšitý, ten fakt nemám ráda. Ve Frenu se na kruháči odbočilo zpátky směr Lichnov a odtud už za mě dobrý, tady jsem ožívala ;) Tady začaly pro mě fakt příjemný brdky hore dole kopcom do 4%, vlastně v podstatě stejný profil jako doma.

Nakonec se hlava nezlomila, naopak! Když tam viděl člověk neúnavně kroužit ty frajery na handbiku tak to ještě víc nakoplo a byla z toho bedna a první místo s celkovým nájezdem 56 kol a 534km - na Stravě to mám uložené na víc tras, protože jsme na začátku dali 2 kola testovací a na konci ještě jedno poslední hecovací ;) No a celkově jsme za tým suspect animal od středy do neděle ve 3 lidech dali krásných 939km. Everesting pak jelo celkem 12 lidí a z toho 2 jako první v republice dali Double - Dlouhé Stráně 20x a neuvěřitelných 17 696 výškovým metrů!!! Do celé téhle akce se pak přidalo celkem 797 lidí a 47 týmů a celkově se společně urazilo neskutečných 81 571kilometrů uff! Souběžně běžela i finanční sbírka a suma sumárum se finanční teploměr po přepočítání kilometrů na finance a vybraných peněz ve sbírce zastavil na hodnotě 1 111 111 Kč.

Tohle se prostě musí zažít a nebudu lhát, jsem na sebe docela pyšná ;) Někdo si řekne, co je to za výhru když je moje kategorie taková chudá, s minimem soupeřů. No zadarmo to rozhodně nebylo a ve finále jediným soupeřem a motivací pro nás všechny vlastně byli sponzoři - prostě jak by řekl kamarád běžec: makej vole ať je pořádně oholíš!!! Jo, není nad pozitivní motivaci :D Velké díky patří taky pořadatelům a hlavně mé parťačce Lence, prostě skvělá ženská do nepohody ;)

Výbava

  • v prvé řadě holčičí mazání Muc-off
  • helma Giro
  • tretry Northwave
  • dres a funkční prádlo suspct animal
  • návleky ruce, kolena, nohy suspect animal
  • vesta Etape
  • pláště WTB Riddler Gravel
  • přední a zadní světla Gaciron

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím

SDÍLET NA FACEBOOKU

Článek pro vás napsal

Laďka ze suspect animal
Laďka ze suspect animal

Mozek bambusového prádla suspect animal a testovací zvíře cykloanimalu - prý blondýna vždy neomylně odhalí každou nepochopitelnou pravděpodobnost nefunkčnosti čehokoli ;)

Více článků od autora

Štítky

Dále by vás mohlo zajímat

Poradce výběrem cyklistického vybavení

Jak vybrat cyklistické oblečení

Cyklistické oblečení je základním prvkem, který by neměl chybět ve výbavě žádného cyklisty. Nevíte si rady s jeho výběrem? Náš článek je tu přímo pro vás. Poradíme vám, jaké druhy cyklistického oblečení jsou k dispozici a na co si dát při výběru…

Poradce výběrem cyklistického vybavení

Jak vybrat světlo na jízdní kolo

Nevíte si rady s výběrem vhodného světla na jízdní kolo? Pojďte se s námi podívat, jaký je rozdíl mezi blikačkou a předním světlometem, na které parametry byste při výběru měli dát pozor a v jakých případech vám osvětlení dle zákona nesmí chybět.…

Potřebujete poradit? Zeptejte se na cokoliv

Vaše jméno
E-mail
Telefon
Poznámka