Co je to BAMBOO ULTRA?

BAMBOO ULTRA je jemný, extrémně lehký, tvarově i barevně stálý materiál se snadnou údržbou. Sportovní oblečení z bambusového vlákna Bamboo Ultra s výbornými termoregulačními schopnostmi, vysokou savostí a obsahem přírodní antibakteriální složky Bamboo kun lze nosit celoročně. V létě doporučujeme tento lehký jemný materiál použít jako vrstvu jedinou, v ostatních ročních obdobích jej doporučujeme jako základní - první  vrstvu pod další kousky z našich skvělých bambusových materiálů s vyššími gramážemi.

  • Bamboo Ultra je materiál z bambusového vlákna s gramáží - 190g/m2
  • Složení tohoto materiálu je 96 % Bamboo viskoza, 4 % Lycra
  • lehká, hedvábně jemná bambusová viskóza, snadná údržba, barevná a tvarová stálost
  • je vhodný k celoročnímu nošení
  • U některých výrobků je požitý doplňkový materiál se složením 100% Polyester

Bambus je univerzální, čistě přírodní materiál, který je pěstován udržitelným způsobem. Sklizní bambusu nedochází k devastaci porostů, pouze se osekají jednotlivé výhonky a rostlina znovu dorůstá, patří k nejrychleji rostoucím na Zemi. Kořeny bambusu tak mohou dále plnit svoji protierozní funkci a zadržovat v kořenovém systému vodu. Bambus nepotřebuje ke svému růstu velké množství vody, žádná hnojiva ani pesticidy - je přirozeně odolný proti škůdcům. Bambusové vlákno je ekologicky šetrný materiál z obnovitelných zdrojů.

Bambusové vlákno je vhodné i pro velmi citlivou pokožku, atopiky a alergiky, čistě přírodní složení spolu s hladkým povrchem vlákna pokožku nedráždí. Na mikroskopické úrovni má bambusové vlákno oblý povrch, proto je bambusové funkční oblečení velmi jemné na omak, měkké a vaši pokožku pohladí. Díky skvělým přirozeným vlastnostem bambusového vlákna není třeba jakékoliv chemické ošetření.

Bambus má výjimečnou termoregulační schopnost, zajistí vám tepelný komfort ve všech ročních obdobích. V létě dokáže ochladit vaši pokožku až o 2-3 stupně, v zimě příjemně zahřívá, v jarním a podzimním období reguluje a udržuje stálost vaší tělesné teploty. Bambusové vlákno dokáže pohltit až 90 % škodlivého UV záření, je ideálním materiálem pro výrobu sportovního oblečení pro aktivní jedince, kteří tráví velkou část svého volného času na čerstvém vzduchu. 

Další z unikátních vlastností přírodního bambusového materiálu je vysoká savost, je dvojnásobná v porovnání s bavlnou, syntetické materiály netřeba jako konkurenci bambusu zmiňovat. S funkčním oblečením z bambusovým vláknem zůstanete v suchu, jeho absorpční schopnost a následný odvod potu od pokožky vám zajistí ten nejvyšší možný komfort při nošení.

Bambusová rostlina obsahuje přírodní složku Bamboo Kun, která má unikátní bakteriostatickou schopnost, blokuje množení bakterií a plísní. Díky ní ani v propoceném oblečení nedochází k rozkladu potu a nežádoucímu zápachu. I při náročné fyzické aktivitě se díky Bamboo Kun budete cítit skvěle. Díky přirozeným vlastnostem bambusového vlákna je oblečení z něj luxusně pohodlné, jemné, hladké a prodyšné. Nemačká se, je stálobarevné a nesráží se. A také je bambusové funkční oblečení je nenáročné na údržbu.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím

SDÍLET NA FACEBOOKU

Rubriky poradny

Stále si nevíte rady?

+420 608 847 767 Po - Pá: 9 až 13 hod.

Potřebujete poradit? Zeptejte se na cokoliv

Vaše jméno
E-mail
Telefon
Poznámka