Co je to BAMBOO THERMO?

BAMBOO THERMO je materiál vysoké gramáže a základem pro jeho výrobu je materiál Bamboo Heavy. Úpravou vnitřní strany počesáním se ještě více znásobila přirozená termoregulační schopnost bambusového vlákna. Nejteplejší bambusový materiál v nabídce s hustotou 350 g/m2  je ideální jako první a jediná vrstva v chladném podzimním nebo mírnějším zimním počasí. V extrémních podmínkách doporučujeme Bamboo Thermo použít jako druhou vrstvu a kombinovat s materiály nižších gramáží.

  • Bamboo Thermo je materiál z bambusového vlákna s gramáží 350g/m2
  • Složení tohoto materiálu je 45 % Bambus, 45 % bavlna, 10 % elastan
  • Snadná údržba, barevná a tvarová stálost
  • Materiál s finální úpravou vnitřní / rubové strany takzvaným počesáním
  • Je ideální do chladného podzimního nebo běžného zimního počasí jako jediná první vrstva
  • V zimě je dobré kombinovat ho s bambusovými materiály nižší gramáže, nejlépe s materiálem Bamboo Ultra
  • U některých výrobků je požitý doplňkový materiál se složením 100% Polyester

Bambus je univerzální, čistě přírodní materiál, který je pěstován udržitelným způsobem. Sklizní bambusu nedochází k devastaci porostů, pouze se osekají jednotlivé výhonky a rostlina znovu dorůstá, patří k nejrychleji rostoucím na Zemi. Kořeny bambusu tak mohou dále plnit svoji protierozní funkci a zadržovat v kořenovém systému vodu. Bambus nepotřebuje ke svému růstu velké množství vody, žádná hnojiva ani pesticidy - je přirozeně odolný proti škůdcům. Bambusové vlákno je ekologicky šetrný materiál z obnovitelných zdrojů.

Bambusové vlákno je vhodné i pro velmi citlivou pokožku, atopiky a alergiky, čistě přírodní složení spolu s hladkým povrchem vlákna pokožku nedráždí. Na mikroskopické úrovni má bambusové vlákno oblý povrch, proto je bambusové funkční oblečení velmi jemné na omak, měkké a vaši pokožku pohladí. Díky skvělým přirozeným vlastnostem bambusového vlákna není třeba jakékoliv chemické ošetření.

Bambus má výjimečnou termoregulační schopnost, zajistí vám tepelný komfort ve všech ročních obdobích. V létě dokáže ochladit vaši pokožku až o 2-3 stupně, v zimě příjemně zahřívá, v jarním a podzimním období reguluje a udržuje stálost vaší tělesné teploty. Bambusové vlákno dokáže pohltit až 90 % škodlivého UV záření, je ideálním materiálem pro výrobu sportovního oblečení pro aktivní jedince, kteří tráví velkou část svého volného času na čerstvém vzduchu. 

Další z unikátních vlastností přírodního bambusového materiálu je vysoká savost, je dvojnásobná v porovnání s bavlnou, syntetické materiály netřeba jako konkurenci bambusu zmiňovat. S funkčním oblečením z bambusovým vláknem zůstanete v suchu, jeho absorpční schopnost a následný odvod potu od pokožky vám zajistí ten nejvyšší možný komfort při nošení.

Bambusová rostlina obsahuje přírodní složku Bamboo Kun, která má unikátní bakteriostatickou schopnost, blokuje množení bakterií a plísní. Díky ní ani v propoceném oblečení nedochází k rozkladu potu a nežádoucímu zápachu. I při náročné fyzické aktivitě se díky Bamboo Kun budete cítit skvěle. Díky přirozeným vlastnostem bambusového vlákna je oblečení z něj luxusně pohodlné, jemné, hladké a prodyšné. Nemačká se, je stálobarevné a nesráží se. A také je bambusové funkční oblečení je nenáročné na údržbu.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím

SDÍLET NA FACEBOOKU

Rubriky poradny

Stále si nevíte rady?

+420 608 847 767 Po - Pá: 9 až 13 hod.

Potřebujete poradit? Zeptejte se na cokoliv

Vaše jméno
E-mail
Telefon
Poznámka