Co je to DRY-CLIM?

DRY-CLIM® Vysoce technický materiál španělského výrobce vyrobený průlomovou technologií. Tkaniny s technologií DRY-CLIM mají dva povrchy s různými funkcemi. Vnitřní plocha je tvořena ze speciálních vláken s velkým průměrem, které umožňují unikání vlhkosti a jsou zárukou dobré prodyšnosti. Vnější povrch se skládá z mikrovláken, které odvádí vlhkost na povrch, kde se rychle odpařuje. Díky zvláštní struktuře je tento efekt trvalý, bez nutnosti použití dalších následných chemických látek.

Lidské tělo reaguje na teplotu, vlhkost nebo fyzickou námahu uvolňováním energie. Tato energie se mění v pot, který je nutné co nejrychleji odstranit, aby se zabránilo náhlým změnám tělesné teploty. DRY-CLIM trvale a bez chemie urychluje odvod potu.

Tkaniny vyrobené technologií DRY-CLIM mají dvě vrstvy s různými funkcemi:

– Vnitřní vrstva: speciální silná vlákna, která odvádějí vlhkost a umožňují skvělou prodyšnost.
– Vnější vrstva: mikročásticová vlákna, která absorbují vlhkost z vnitřní vrstvy a rychle ji odpařují.

DRY-CLIM je stálý a bez chemikálií díky svým konstrukčním vlastnostem, které mu propůjčují vlastnosti jako lepší prodyšnost, maximální pohodlí a rychlé schnutí, přičemž tělo udržuje v chladu a suchu.

Studie provedené ve schválených laboratořích a podle norem ISO ukazují, že i v podmínkách téměř 100% vlhkosti je DRY-CLIM uvnitř pouze z 25 % vlhký a na vnější straně ze 75 %. Tkaniny s podobným výkonem od jiných značek a s vláknem s kanálovým průřezem vykazují stejný podíl vlhkosti na obou stranách. DRY-CLIM se nelepí na tělo a poskytuje velmi vysoký pocit pohodlí, který pomáhá zvýšit výkon.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím

SDÍLET NA FACEBOOKU

Rubriky poradny

Stále si nevíte rady?

+420 608 847 767 Po - Pá: 9 až 13 hod.

Potřebujete poradit? Zeptejte se na cokoliv

Vaše jméno
E-mail
Telefon
Poznámka