Co je to CAMELBAK použité materiály ?

Plastové materiály použité na výrobu lahví a zásobníků na vodu CAMELBAK Všechny lahve a zásobníky CAMELBAK jsou 100% bez BPA, BPS a BPF. Produkty procházejí přísným testováním třetích stran, aby bylo zajištěno, že se žádné škodlivé chemikálie nebudou vylučovat do nápojů. Nezávislé laboratoře také provedly extrakční testy, aby se ujistili, že lahve a zásobníky splňují přísné normy bezpečnosti potravin stanovené FDA, Evropským společenstvím, japonským ministerstvem zdravotnictví a sociální péče a Kalifornským Prop 65. BPA, BP a BPF se nepoužívají ani v surovinách nebo výrobních procesech pro výrobu zásobníků nebo lahví CAMELBAK.

"Kalifornské nařízení Proposition 65 (CP65), známé také jako zákon o nezávadné pitné vody a vytlačování toxických látek, vstoupilo v platnost roku 1986. Pomáhá obyvatelům Kalifornie činit informovaná rozhodnutí o ochraně před chemickými látkami, které prokazatelně způsobují rakovinu, poškození plodu při narození nebo jiné reprodukční poškození. Novela zákona (vydaná v roce 2016, která vstoupila v platnost 30. srpna 2018) vyžaduje přiměřená varování definovaná kodexem regulátorů v Kalifornii. Tato novela vyžaduje vydání varování v případě, že jsou splněny dvě podmínky:
1) produkt obsahuje jednu nebo více látek ze seznamu více než 900 chemických látek
2) existuje vystavení člověka nad úrovněmi „bezpečné hladiny“ (v příslušných případech), které vede
k potenciálnímu karcinogennímu dopadu nebo dopadu na reprodukční orgány." 

Plastové lahve CAMELBAK jsou vyrobeny z materiálu Tritan bez obsahu BPA. Tritan je kopolyesterový polymer, který nabízí zářivé barvy, čistotu, odolnost a bezpečnost v myčce – a bez zbytkové chuti. Oznámení FCN (Food Contact Substance Notification) č. 729 prohlásilo, že Tritan je bezpečný a splňuje všechny směrnice FDA pro materiál, který přichází do opakovaného kontaktu s potravinami.

Lahve CAMELBAK řady Podium jsou vyrobeny především z polypropylenu TruTaste, patentované směsi polypropylenu, která je bezpečná pro potraviny a bez chuti. Běžné lahve na kolo jsou obvykle vyrobeny z polyetylenu s nízkou hustotou, který může ochutit nebo zkreslit chuť vaší vody, ale lahve CamelBak TruTaste udrží vaši vodu chutná čistou a čistou.

HydroGuard je pak patentovaná antimikrobiální technologie CamelBak zabudovaná přímo do stěn lahví. HydroGuard je sloučenina registrovaná EPA s antimikrobiálními vlastnostmi, které brání růstu bakterií, které mohou způsobit zápach, změnu barvy nebo poškození láhve. HydroGuard však nechrání před choroboplodnými organismy a proto byste měli své láhve čistit po každém použití.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím

SDÍLET NA FACEBOOKU

Rubriky poradny

Stále si nevíte rady?

+420 608 847 767 Po - Pá: 9 až 13 hod.

Potřebujete poradit? Zeptejte se na cokoliv

Vaše jméno
E-mail
Telefon
Poznámka