Cyklistická helma GIRO Fixture II MIPS Mat Titanium

Cyklistická helma GIRO Fixture II MIPS Mat Titanium
Doprava zdarma

Sportovní helma Giro Fixture II MIPS je oblíbená přilba v moderním tvaru inovovaná o nejnovější technologie. Propracovaná trailová helma s prodlouženým zadním profilem, který poskytuje zvýšenou ochranu zátylku. Giro Fixture II MIPS je vyrobena v technologii In-Mold s MIPS vložkou mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. Upínací systém Roc Loc® Sport zajistí přesné doladění velikosti na vaši hlavu pomocí stahovacího kolečka.

Zobrazit více
Cyklistická helma GIRO Fixture II MIPS Mat Titanium
Cyklistická helma GIRO Fixture II MIPS Mat Titanium
2 199  Kč

Cyklistická helma GIRO Fixture II MIPS Mat Titanium

Sportovní helma Giro Fixture II MIPS je oblíbená trailová přilba v moderním tvaru inovovaná o nejnovější technologie.

Prodloužený zadní profil helmy Giro Fixture II MIPS poskytuje zvýšenou ochranu zátylku v terénu, polňačkách, lesních cestách nebo úzkých trailech.

Tvar helmy Giro Fixture II MIPS se 16 strategicky umístěnými větracími otvory je odladěný od dražších trailových přileb značky Giro.

Díky technologii In-mold je lehká, dobře odvětraná a na hlavě sedí jako ulitá. Velikost si snadno doladíte pomocí otočného stahovacího kolečka upínacího systému Roc Loc® Sport tak, aby byla naprosto pohodlná.

Kluzká vložka MIPS se nachází mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. V případě nárazu pod úhlem (například když zachytíte hlavou o větev) se EPS skořepina přilby protočí o několik milimetrů po MIPS vrstvě, a uchrání tak hlavu a mozek před prudkým rotačním trhnutím.

Samozřejmostí je odnímatelný štítek Snap-Fit 2 a jednoduchý systém upínání pod bradou pomocí pásku s přezkou.

 • Sportovní cyklistická helma Giro Fixture II MIPS
 • Technologie In-mold
 • MIPS vložka pro dokonalou ochranu a snížení možnosti zranění hlavy při nárazu
 • Upínací systém Roc Loc® Sport
 • 16 strategicky umístěných větracích otvorů
 • Odnímatelný štítek Snap-Fit 2
 • Rychleschnoucí výstelky
 • Bezpečnostní reflexní prvky
 • Jednoduchý systém upínání pod bradou pomocí pásku s přezkou
 • Přilba je schválena podle evropské normy EN1078
 • Univerzální dospělá M/L velikost 54–61 cm

MIPS™ (Multi-directional Impact Protection System) - Ochranný systém minimalizující dopad rotačních sil. Tento systém vytvořený po letech výzkumu představuje kombinaci vlastní ochrany mozku a systému MIPS, který dokáže zajistit ještě lepší ochranu proti šikmým nárazům do hlavy. Systém MIPS imituje způsob ochrany mozku tím, že přilbě poskytuje vlastní vrstvu s nízkým třením mezi vnější skořepinou a ochrannou vrstvou. V přilbě MIPS odděluje skořepinu a ochrannou vrstvu ještě jedna vrstva s nízkým třením, což přilbě při šikmém nárazu umožňuje posun s hlavou. Testování tradičních přileb probíhá jejich kolmým dopadem na rovný povrch. Přilby MIPS jsou navrženy tak, aby reagovaly na to, jak k některým nehodám dochází, tj. šikmými nárazy do hlavy.

IN-MOLD - moderní technologie výroby cyklistických přileb. Vrchní skelet přilby je pomocí speciální technologie při vysoké teplotě nalisován (vstřikován) přímo na polystyrenovou konstrukci, čímž vzniká dokonalé spojení, které zvyšuje pevnost helmy. Výsledná kompaktnost helmy zlepšuje tlumení nárazů díky lepšímu rozložení sil při nárazu. Přilba může mít menší hmotnost a získá luxusní vzhled.

ROC LOC® SPORT GIRO - Upínací systém Roc Loc® Sport nabízí snadnou úpravu velikosti přilby v rozsahu 7 cm pomocí příjemného kolečka, který dává zvukovou odezvu při utahování. Kompatibilita s dlouhými vlasy do copu je samozřejmostí.

GIRO – Giro je americká značka založená v roce 1985 Jimem Gentesem ve Scotts Valley v Kalifornii. Hlavními a nejznámějšími produkty této světoznámé americké firmy jsou bezesporu cyklistické přilby všech typů a přilby pro lyžaře. V přilbách značky Giro jezdil například dvojnásobný vítěz Tour de France legendární “El Pistolero“Alberto Contador nebo vítěz Tour de France z roku 2018 Geraint Thomas. Portfolio značky Giro nabízí přilby pro silniční cyklistiku, MTB, BMX, triatlon nebo přilby sportovní, které jsou určené pro širokou veřejnost. Kromě přileb má značka Giro v nabídce široké spektrum cyklo doplňků jako jsou cyklistické tretry, rukavice, dresy, kalhoty, brýle, ponožky a další. Giro je bezesporu jedním z lídrů na světovém trhu se sportovním vybavením. Výrobky značky Giro hojně používají profi i hobby sportovci po celém světě.

Materiál EPS, polykarbonát
Určení Sportovní cyklistická helma
Barva Šedá
Velikost M/L 54–61 cm
Technologie MIPS