Cyklistická helma GIRO Agilis MIPS Mat White L

Cyklistická helma GIRO Agilis MIPS Mat White L
Doprava zdarma

Cyklistická přilba Giro Agilis MIPS spolehlivě kombinující vzdušný design klasických závodních přileb s prodlouženou ochranou zátylku, takže najde uplatnění nejenom na silničce, ale je vhodná i pro gravel nebo crossová kola. Giro Agilis MIPS je vyrobena v technologii In-Mold s MIPS vložkou mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. Upínací systém Roc Loc® 5.5 umožňuje jak vertikální, tak horizontální nastavení přilby.

Zobrazit více
Cyklistická helma GIRO Agilis MIPS Mat White L
Cyklistická helma GIRO Agilis MIPS Mat White L
2 799  Kč

Cyklistická helma GIRO Agilis MIPS Mat White L

Cyklistická přilba Giro Agilis MIPS spolehlivě kombinující vzdušný design klasických závodních přileb s prodlouženou ochranou zátylku. Giro Agilis MIPS  tak najde uplatnění nejenom na silničce, ale je vhodná i pro gravel nebo crossová kola.

Skořepina Giro Agilis MIPS je krytá odolným polykarbonátem i zespoda, což oceníte jak z hlediska designu, tak z hlediska odolnosti přilby proti každodennímu opotřebení. Samozřejmostí je technologie In-mold (Full Wrap), která nadchne jak lehkostí, tak maximální ochranou.

Kluzká vložka MIPS se nachází mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. V případě nárazu pod úhlem (například když zachytíte hlavou o větev) se EPS skořepina přilby protočí o několik milimetrů po MIPS vrstvě, a uchrání tak hlavu a mozek před prudkým rotačním trhnutím.

Celkem 32 strategicky umístěných větracích otvorů a antibakteriální výstelky CoolFit poskytnou dokonalý a dlouhotrvající komfort během jízdy a efektivní odvod potu i při zvýšené námaze.

Speciálně navržené větrací tunely WIND TUNNEL™ Giro ve skořepině přilby přivádějí chladný vzduch přední částí, vedou ho přes hlavu a kolem hlavy jezdce a zároveň odvádějí teplý vzduch ven zadními otvory.

Moderní a superlehký upínací systém ROC LOC® 5.5 Giro zajistí díky možnosti jak vertikálního, tak horizontálního nastavení přilby nepřekonatelně pevné uchycení a stabilitu při jakékoliv jízdě.

Jednoduchý systém upínání pod bradou je zabezpečen díky ultralehkým páskům Slimline™ Giro.

Systém SUPER FIT™ Giro je navržen tak, aby pokryl celou řadu nejrůznějších velikostí hlav všech cyklistů.

 • Pánská cyklistická helma Giro Agilis MIPS
 • Technologie In-mold (Full Wrap)
 • MIPS vložka pro dokonalou ochranu a snížení možnosti zranění hlavy při nárazu
 • Upínací systém Roc Loc® 5.5
 • 32 strategicky umístěných větracích otvorů
 • Ventilační systém Wind Tunnel™
 • Antibakteriální výstelky CoolFit
 • Bezpečnostní reflexní prvky
 • Jednoduchý systém upínání pod bradou pomocí ultralehkých pásků Slimline™
 • Přilba je schválena podle evropské normy EN1078
 • Velikost Super Fit™: L 59-63cm

MIPS™ (Multi-directional Impact Protection System) - Ochranný systém minimalizující dopad rotačních sil. Tento systém vytvořený po letech výzkumu představuje kombinaci vlastní ochrany mozku a systému MIPS, který dokáže zajistit ještě lepší ochranu proti šikmým nárazům do hlavy. Systém MIPS imituje způsob ochrany mozku tím, že přilbě poskytuje vlastní vrstvu s nízkým třením mezi vnější skořepinou a ochrannou vrstvou. V přilbě MIPS odděluje skořepinu a ochrannou vrstvu ještě jedna vrstva s nízkým třením, což přilbě při šikmém nárazu umožňuje posun s hlavou. Testování tradičních přileb probíhá jejich kolmým dopadem na rovný povrch. Přilby MIPS jsou navrženy tak, aby reagovaly na to, jak k některým nehodám dochází, tj. šikmými nárazy do hlavy.

IN-MOLD - moderní technologie výroby cyklistických přileb. Vrchní skelet přilby je pomocí speciální technologie při vysoké teplotě nalisován (vstřikován) přímo na polystyrenovou konstrukci, čímž vzniká dokonalé spojení, které zvyšuje pevnost helmy. Výsledná kompaktnost helmy zlepšuje tlumení nárazů díky lepšímu rozložení sil při nárazu. Přilba může mít menší hmotnost a získá luxusní vzhled.

ROC LOC® 5.5 GIRO - Moderní a superlehký upínací systém značky Giro, který umožňuje jak vertikální, tak horizontální nastavení přilby. Nastavení není nic složitého, vše zvládnete pohodlně jednou rukou pomocí kolečka. Roc Loc® 5.5 Giro je nepřekonatelný v komfortu a stabilitě při jakékoliv jízdě.

WIND TUNNEL™ GIRO - Speciálně navržené větrací tunely ve skořepině přilby přivádějí chladný vzduch přední částí, který poté vedou přes hlavu a kolem hlavy jezdce a zároveň odvádějí teplý vzduch ven zadními otvory. Je to nejúčinější dostupný chladící systém cyklo přileb. Rozdíl pocítíte při každé jízdě.

SLIMLINE™ GIRO - Jednoduchý systém upínání pod bradou pomocí ultralehkých pásků Slimline™.

SUPER FIT™ GIRO - Systém, který je založen na datech o lidském těle a dlouholetých zkušenostech s výrobou cyklistického vybavení. Pro velikosti helem Giro je navržen tak, aby pokryly celou řadu nejrůznějších velikostí hlav všech uživatelů. Díky tomuto systému jsou přilby vyšších kategorií ideálně připravené pro každého jezdce.

COOLFIT GIRO - Antibakteriální výstelky CoolFit zajisťující dokonalý a dlouhotrvající komfort v helmě a efektivní odvod potu i při zvýšené námaze.

GIRO – Giro je americká značka založená v roce 1985 Jimem Gentesem ve Scotts Valley v Kalifornii. Hlavními a nejznámějšími produkty této světoznámé americké firmy jsou bezesporu cyklistické přilby všech typů a přilby pro lyžaře. V přilbách značky Giro jezdil například dvojnásobný vítěz Tour de France legendární “El Pistolero“Alberto Contador nebo vítěz Tour de France z roku 2018 Geraint Thomas. Portfolio značky Giro nabízí přilby pro silniční cyklistiku, MTB, BMX, triatlon nebo přilby sportovní, které jsou určené pro širokou veřejnost. Kromě přileb má značka Giro v nabídce široké spektrum cyklo doplňků jako jsou cyklistické tretry, rukavice, dresy, kalhoty, brýle, ponožky a další. Giro je bezesporu jedním z lídrů na světovém trhu se sportovním vybavením. Výrobky značky Giro hojně používají profi i hobby sportovci po celém světě.

Materiál EPS, polykarbonát
Určení Pánská cyklistická helma
Barva Bílá
Velikost L 59–63 cm
Technologie MIPS